۵۰ آژانس تبلیغاتی برتر دنیا بر اساس درآمد سالیانه

تمام کسانی که در صنعت تبلیغات فعالیت می‌کنند تصور می‌کنند که آژانس تبلیغاتی هایی را که در رتبه بالای این لیست قرار خواهند گرفت را به خوبی می‌شناسند اما من مطمئنم شما تعدادی از مشهورترین آژانس‌های تبلیغاتی مثل JWT، Leo Burnett یا Grey را می‌شناسید و قطعا تعجب خواهید کرد اگر بگویم که هیچ کدام از این آژانس‌ تبلیغاتی هایی که اسمشان برده شد حتی در لیست ۱۰ آژانس اول هم نیستند!
اکوسیستم آژانس‌های جهانی در ۱۰ سال گذشته بسیار شلوغ و گیج‌کننده شده است و اگر جز کسانی هستید که تصور می‌کنید می‌توانید این لیست را در ذهن خود حدس بزنید باید به شما بگویم که سخت در اشتباهید (چون خود من اینجوری فکر می‌کردم :D)
این مقاله در رابطه با ۵۰ آژانس تبلیغاتی برتر دنیا بر اساس میزان درآمد آنها است و در آن به شبکه‌ها یا گروه‌های آژانس‌های تبلیغاتی نظیر WPP ، Publicis Group ، Dentsu Inc ، Interpublic و Omnicom Group پرداخته نشده است. (اگر در بعضی از موارد اسمی از این گروه‌ها را دیدید منظور آژانس تبلیغاتی است که به این نام وجود دارد و نه شبکه یا هلدینگ آن)

اکنون شما در حال مطالعه مقاله در وبلاگ آژانس تبلیغاتی رسابنیان هستید برای مشاهده خدمات، فعالیت‌ها و اطلاعات بیشتر در رابطه با مجموعه رسابنیان می‌توانید به منوی بالای صفحه مراجعه کنید یا برای انتقال به صفحه اصلی اینجا ↓ کلیک کنید :

آژانس تبلیغاتی رسابنیان

۱۰ آژانس تبلیغاتی که در رتبه ۵۰ تا ۴۱ جای گرفته‌اند:

۵۰. فریمن – Freeman
دفتر مرکزی :‌ دالاس، تگزاس
درآمد: 460 میلیون دلار (تخمینی)

آژانس تبلیغاتی فریمن ، یک برند خانوادگی در صنعت تبلیغات؛ با بیش از ۷ هزار کارمند در بیش از ۹۰ دفتر در سرتاسر دنیا. این آژانس تبلیغاتی تمام خدمت در زمینه طراحی و مارکتینگ خدماتی را به برندهای پرچم دار دنیا در قالب رویدادهای خاطر انگیز ارائه داده است. از جمله برندهایی که با فریمن سابقه همکاری دارند می توان به برندهایی نظیر Google، LG، BMW و Cisco اشاره کرد.
همانطور که در صفحه اول وبسایت این آژانس می توان مشاهده کرد آنها تجربه را به یکی از مزیت های خود تبدیل کرده‌اند و خود را به عنوان یک شرکت تجربه عنوان می کنند.

پنجاهمین آژانس تبلیغاتی دنیا - آژانس تبلیغاتی فریمن Freeman

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : فریمن – Freeman


۴۹. بورسن مارستلر – Burson Marsteller
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد: ۴۶۶ میلیون دلار (تخمینی)

بورسن – مارستلر یک شرکت تبلیغاتی روابط عمومی جهانی است که بخشی از گروه یانگ و روبیکام (Young & Rubicam) و که خود این گروه Young & Rubicam زیر مجموعه ای از مجموعه WPP است.
مجموعه بورسن – مارستلر در سال ۱۹۵۳ به وسیله هارولد بورسن و بیل مارستلر تاسیس شده است. این آژانس یک شبکه جهانی دارد که شامل ۷۷ دفتر و ۸۵ دفتر وابسته است که در ۱۱۰ کشور جهان در حال فعالیت هستند. از برندهایی که بورسن – مارستلر با آنها همکاری داشته است می توان به Ford،Thomson Reuters،Blueair اشاره کرد.

در فوریه ۲۰۱۸ مجموعه WPP دو آژانس تبلیغاتی از زیر مجموعه‌های خود به نام‌های Cohn & Wolfe و Burson-Marsteller باهم ادغام کرد و آژانس جدید Burson Cohn & Wolfe نام گذاری شد.

چهل و نهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی بی‌سی‌دبلیو - bcw

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : بی‌سی‌دبلیو – BCW


۴۸. کچام – Ketchum
دفتر مرکزی : ‌نیویورک، نیویورک
درآمد: ۴۷۰ میلیون دلار (تخمینی)

با بیش از ۹۰ سال موفقیت در صنعت تبلیغات، کچام یکی از بزرگترین آژانس های روابط عمومی (PR) در سرتاسر جهان است. این آژانس دریافت کننده پنج جایزه بهترین کمپین سال از PRWeek است که آخرین جایزه خود را در سال ۲۰۱۶ از PRWeek دریافت نموده است. کچام بخشی از گروه اومنیکام Omnicom است که در بیش از ۷۰ کشور دنیا در ۶ قاره به فعالیت خود ادامه می دهد.

چهل هشتمین آژانس تبلیغاتی دنیا - آژانس تبلیغاتی کچام ketchum

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : کچام – Ketchum


۴۷. آساتسو دی‌‌کی – Asatsu DK
دفتر مرکزی : توکیو، ژاپن
درآمد: ۴۷۳ میلیون دلار (تخمینی)

آساتسو – دی‌کی که آن را با نام ای‌دی‌کی – ADK نیز می‌شناسند یک آژانس تبلیغاتی ژاپنی است که بعد از آژانس دنتسو (Dentsu) و هاکوهودو (Hakuhodo) سومین آژانس تبلیغاتی بزرگ ژاپن است. این آژانس تبلیغاتی در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است. این شرکت با بیش از ۳۴۰۰ کارمند و بیش از ۸۰ دفتر در سرتاسر دنیا به فعالیت خود ادامه می دهد. شرکت سرمایه گذاری خصوصی بِین که در بوستون مستقر است اخیرا ADK را به مبلغ ۱.۴ میلیارد دلار خریداری کرده است.

چهل هفتمین آژانس تبلیغاتی دنیا - آژانس تبلیغاتی آساتسو - دی‌‌کی Asatsu - DK

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : آساتسو – دی‌‌کی Asatsu – DK


۴۶. انجین گروپ – The Engine Group
دفتر مرکزی : لندن، انگلستان
درآمد: ۴۸۰ میلیون دلار (تخمینی)

انجین یک مجموعه مارکتینگ است که در اصل از ۱۴ آژانس که در طیف کاملی از رشته‌های مارکتینگ فعالیت می‌کنند تشکیل شده است. این مجموعه ۳۰ دفتر در سرتاسر جهان دارد که از بین آنها می توان دفاتر نیویورک، شانگهای، لس آنجلس و سیدنی را نام برد. این آژانس به نسبت تازه کار در مقایسه با سایر آژانس ها با برندهایی نظیر Unilever،Nestlé،AmericanExpress،Disney و Xbox همکاری داشته است.

چهل ششمین آژانس تبلیغاتی بزرگ دنیا - آژانس تبلیغاتی انجین گروپ

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : انجین گروپ – The Engine Group


۴۵. ماکسوس – Maxus
دفتر مرکزی :‌ لندن، انگلستان
درآمد: ۵۱۵ میلیون دلار (تخمینی)

این آژانس تبلیغاتی در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده است. ماکسوس یک آژانس جهانی و بخشی از گروه WPP است. ( WPP بزرگترین گروه مدیریت سرمایه گذاری رسانه دنیا است) . ماکسوس با بیش از ۳۰۰۰ هزار کارمند، ۷۰ دفتر در ۵۵ کشور یکی از سریع‌الرشدترین آژانس‌های رسانه‌ای برای شش سال متوالی است. آنها در حال حاضر به عنوان آژانس رسانه‌ای برای شرکت هایی نظیر Jet، OLX و Huawei فعالیت می کنند. ماکسوس با یکی از زیرمجموعه های GroupM به نام MEC برای تاسیس آژانس جدیدی به نام ویومیکر – Wavemaker در سال ۲۰۱۷ ادغام شد.

چهل و پنجمین آژانس تبلیغاتی بزرگ دنیا - آژانس تبلیغاتی ماکسوس - Maxus

وبسایت شعبه بلژیک این آژانس تبلیغاتی که هنوز در حال فعالیت است : ماکسوس- Maxus


۴۴. یو ام (یونیورسال مک‌کین) – UM (Universal McCann)
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد: ۵۲۰ میلیون دلار (تخمینی)

یونیورسال مک‌کین یک آژانس رسانه خلاق است که با برندهایی نظیر Johnson & Johnson، Coca-Cola، Fiat Chrysler Automobiles، The Hershey Company، CVS Health، ExxonMobil، BMW  و Sony همکاری می‌کند. این آژانس بخشی از شبکه بین المللی و عضو گروه IPG MEDIABRANDS است. این آژانس در بیش از ۱۰۰ کشور و با بیش از ۴۸۰۰ کارمند در حال فعالیت است.

چهل و چهارمین آژانس تبلیغاتی دنیا - آژانس تبلیغاتی یو ام (یونیورسال مک‌کین) - UM (Universal McCann)

وبسایت این آژانس تبلیغاتی :‌ یونیورسال مک کین – Universal McCann


۴۳. پراکسیمیتی – Proximity
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد: ۵۴۷ میلیون دلار (تخمینی)

پراکسیمیتی یک آژانس دیجیتال جهانی است که در زمینه‌های تبلیغات دیجیتال، مارکتینگ مستقیم و CRM تخصص دارد. این آژانس دارای بیشترین جوایز در زمینه دیجیتال، مارکتینگ مستقیم و CRM است که مشتریانی نظیرVolkswagen،Economist،Cochlear،Audi، Floxtel دارد. آژانس تبلیغاتی پراکسیمیتی بخشی از گروه شرکت های Omincom است.

چهل و سومین آژانس تبلیغاتی دنیا - آژانس تبلیغاتی پراکسیمیتی - Proximity

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : پراکسیمیتی – Proximity


۴۲. فلیشمن‌هیلارد – FleishmanHillard
دفتر مرکزی : لوئیس، میزوری
درآمد: ۵۴۷ میلیون دلار (تخمینی)

فلیشمن‌هیلارد یکی از سه آژانس بزرگ روابط عمومی (PR) و یکی از اعضا گروه Omnicom است. این آژانس در سال ۱۹۴۶ توسط آلفرد فلیشمن و باب هیلارد بنیانگذاری شده است. سرویس‌های این آژانس مدیریت شهرت (Reputation Management)، روابط عمومی، بازاریابی برند، استراتژی دیجیتال، تعامل شبکه‌های اجتماعی و استراتژی محتوا است. این آژانس در حال حاضر در حال سرویس دادن به برندهایی نظیر Bose، GM، Russell Stover، Western Union است.

چهل و دومین آژانس تبلیغاتی دنیا - آژانس تبلیغاتی فلیشمن‌هیلارد - FleishmanHillard

وبسایت این آژانس تبلیغاتی :‌ فلیشمن‌هیلارد – FleishmanHillard


۴۱. پی‌اچ‌دی – PHD
دفتر مرکزی : لندن، انگلستان
درآمد: ۵۷۲ میلیون دلار (تخمینی)

پی‌اچ‌دی به عنوان اولین آژانس رسانه‌ای تحت برنامه‌ریزی در سال ۱۹۹۰ راه اندازی شد. امروزه این آژانس یکی از پر افتخارترین آژانس های رسانه است که به عنوان شبکه رسانه سال در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نامگذاری شد و همچنین آژانس رسانه جهانی سال ۲۰۱۶ به وسیله AdWeek نامیده شد. این آژانس رسانه جهانی بیش از ۴۰۰۰ نفر در ۸۰ دفتر خود در سرتاسر جهان دارد و بخشی از گروه رسانه Omicom است. این آژانس تبلیغاتی سابقه همکاری با برندهایی نظیرHP،Delta، Carnival، Volkswagen و Converse را در کارنامه دارد.

چهل و یکمین آژانس تبلیغاتی دنیا - آژانس تبلیغاتی پی‌اچ‌دی - PHD

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : پی‌اچ‌دی – PHD


۱۰ آژانس تبلیغاتی که در رتبه ۴۰ تا ۳۱ جای گرفته‌اند:

۴۰. گروه ام‌سی – MC Group
دفتر مرکزی : برلین، آلمان
درآمد: ۵۸۲ میلیون دلار (تخمینی)

گروه ام سی بزرگترین آژانس تبلیغات و روابط عمومی در اروپا و آلمان است. این مجموعه با برندهای بزرگی نظیر ویزا، ودافون، Gazprom، CNN و رئال مادرید همکاری داشته اند. با بیش از ۸۰ دفتر در سرتاسر دنیا این آژانس ارتباطات آلمانی تنها آژانس حاضر در تمامی ۲۸ کشور عضور اتحادیه اروپا است.

چهلمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی گروه ام‌سی - MC Group

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : گروه ام‌سی – MC Group


۳۹. مرکل – Merkle
دفتر مرکزی : کلومبیا، ماریلند
درآمد: ۵۹۱ میلیون دلار (تخمینی)

مرکل یک آژانس بازاریابی عملکرد جهانی با بیش از ۲۵ سال تجربه است. دفتر اصلی این آژانس در ماریلند است اما دفاتر دیگری در شانگهای، لندن، بارسلونا، شیکاگو، آتلانتا و ۲۰ نقطه دیگر در سرتاسر دنیا دارد. مرکل اخیرا توسط شبکه Dentsu Aegis خریداری شده است. شاخه اصلی فعالیت این آژانس ارائه راه حل های بازاریابی مبتنی بر فناوری و داده‌ محور به شرکت‌های بزرگ است.

سی و نهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی مرکل - Merkle

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : مرکل – Merkle


۳۸. ایزوبار – Isobar
دفتر مرکزی : لندن، انگلستان
درآمد سالیانه : ۵۹۱ میلیون دلار (تخمینی)

ایزوبار یک آژانس تمام خدمت دیجیتال است که در سال ۲۰۰۰ به وجود آمد. این آژانس بخشی از شبکه Dentsu Aegis است و با شعار “ایده های بدون محدودیت” پا به عرصه رقابت با سایر آژانس ها گذاشته است و با تکنولوژی دیجیتال و استراتژی خلاق در حال متحول کردن برندها است. ایزوبار با بیش از ۶۰۰۰ کارمند در ۸۵ شعبه خود در سرتاسر دنیا در حال فعالیت است.

سی و هشتمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی ایزوبار - Isobar

وبسایت این آژانس تبلیغاتی :‌ ایزوبار – Isobar


۳۷. ساعتچی اند ساعتچی – Saatchi & Saatchi
دفتر مرکزی : لندن، انگلستان
درآمد سالیانه : ۶۱۴ میلیون دلار (تخمینی)

به عنوان یک آژانس تبلیغاتی استارت آپ در سال ۱۹۷۰ در لندن شروع به کار کرد، ساعتچی اند ساعتچی به عنوان یک آژانس ارتباطات جهانی با ۱۱۴ دفتر در ۶۷ کشور جهان هم اکنون شناخته می شود. در حالیکه کوچکترین آژانس در بین سه آژانس تبلیغاتی اصلی شبکه Publicis Groupe است. این آژانس تبلیغاتی در حال فعالیت با شش تبلیغاتچی بزرگ دنیا از میان لیست ۱۰ تبلیغاتچی برتر جهان است.

سی و هفتمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی ساعتچی اند ساعتچی - Saatchi & Saatchi

وبسایت این آژانس تبلیغاتی: ساعتچی اند ساعتچی – Saatchi & Saatchi


۳۶. اف‌سی‌بی – FCB
دفتر مرکزی :‌ شیکاگو، ایلینویز
درآمد سالیانه: ۶۶۱ میلیون دلار (تخمینی)

Foote، Cone و Belding از نام Draftfcb در سال ۲۰۱۴ بعد از اینکه Draft Worldwide و FCB در سال ۲۰۰۶ با هم ادغام شدند ریبرندیگ کردند. اکنون در قامت نام FCB این آژانس تبلیغاتی یک شرکت یکپارچه ارائه دهنده ارتباطات بازاریابی جهانی است که هدف آن تغییر رفتار مصرف کننده به نفع مشتریان خود، مردم و جامعه است. این آژانس در اختیار گروه Interpublic است. FCB با برندهایی نظیر Colorx، Levi’s، Dockers و Michelob ULTRA همکاری داشته است.

سی و ششمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی اف‌سی‌بی - FCB

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : اف‌سی‌بی – FCB


۳۵. آرای‌پی‌پی – RAPP
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالیانه : ۷۲۴ میلیون دلار (تخمینی)

آرای‌پی‌پی متخصص CRM گروه Omnicom است. این آژانس تبلیغاتی دفاتری در دالاس، لس آنجلس، لندن، برلین، دوبی و هشت نقطه دیگر دنیا دارد. لیست مشتریان آژانس آرای‌پی‌پی را می توان با برندهایی نظیر Remington، Toyota، Ruffles، Fiat و Virgin Media پر کرد.

سی و پنجمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی آرای‌پی‌پی - RAPP

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : آرای‌پی‌پی – RAPP


۳۴. وبر شندویک – Weber Shandwick
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالیانه : ۷۲۴ میلیون دلار (تخمینی)

وبر شندویک یک شرکت پیشرو روابط عمومی جهانی و واحدی از گروه Interpublic’s McCann Worldgroup است. این آژانس تنها آژانس فعال در بخش روابط عمومی (PR) است که در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در A-List موسسه Ad Age قرار گرفت و تنها شرکت روابط عمومی است که بخشی از A-List سال ۲۰۱۷ را طراحی کرد. آنها در ۷۷ شهر در ۳۱ کشور جهان حضور دارند و به برندهایی نظیر Sealed Air Corporation، American Cancer Society، Covered California، The Maine Lobster Marketing Collaboration، Excedrin و Ragu خدمات ارائه می‌دهند.

سی و چهارمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی وبر شندویک - Weber Shandwick

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : وبر شندویک – Weber Shandwick


۳۳. دیجیتاس‌ال‌بی‌آی – DigitasLBi
دفتر مرکزی : بوستون، ماساچوست
درآمد سالیانه : ۷۳۰ میلیون دلار (تخمینی)

دیجیتاس‌ال‌بی‌آی زمانی شکل گرفت که در سال ۲۰۱۳ Publicis Groupe تصمیم به ادغام LBi که یک آژانس تکنولوژی بازاریابی بود با دیجیتاس (Digitas) گرفت تا یک آژانس دیجیتال خلق کند که اطلاعات با یک داستان‌سرایی استادانه باهم ترکیب می کنند. این آژانس با حضور قدرتمند در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و خاورمیانه پروژه‌هایی را انجام داد که موفق به دریافت جایزه‌های بیشماری شدند برای برندهایی نظیر دیزنی، پلی‌استیشن، Dunkin’ Donuts و Whirlpool.  در سال ۲۰۱۸ این آژانس تبلیغاتی دیجیتال با ریبرندینگ LBi را از نام خود حذف و نام دیجیتاس – Digitas را برای خود انتخاب کرد.

سی و سومین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی دیجیتاس - Digitas

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : دیجیتاس – Digitas


۳۲. گری – Grey
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالیانه : ۷۵۵ میلیون دلار (تخمینی)

گری یکی از بزرگترین آژانس‌های تبلیغاتی دنیاست که به یک پنجم لیست ۵۰۰ شرکت برتر FORTUNE خدمات ارائه می‌دهد. این آژانس دوستداشتنی (از نظر من نویسنده :دی) کوچکترین آژانس عضو شبکه تبلیغات “Big Four” در گروه WPP است اما با اینحال بسیار تلاش کرد تا عنوان آژانس جهانی سال Adweek را در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۱۰۵ از آن خود کند. گری بیش از ۶۵۰۰ کارمند در ۴۳۲ شعبه خود در سرتاسر جهان دارد.

سی و دومین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی گری - Grey

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : گری – Grey


۳۱. ادلمن – Edelman
دفتر مرکزی : شیکاگو، ایلینویز
درآمد سالیانه : ۸۵۵ میلیون دلار (تخمینی)

ادلمن بزرگترین آژانس روابط عمومی مستقل جهان است که در تعریف روابط عمومی مدرن بسیار نقش آفرین بوده است. این آژانس بسیار تلاش کرده است تا مرزهای این موضوع که روابط عمومی (PR) چیست و چه کاری میتواند انجام دهد را جابجا کند و با بیش از ۲۰۰۰ کسب و کار بزرگ دنیا سابقه همکاری داشته تا به آنها کمک کند تکامل پیدا کنند، تبلیغ کنند و از شهرت برند خود محافظت کنند. ادلمن دارای ۶۵ شعبه و بیش از ۵۰۰۰ کارمند در سرتاسر دنیا است.

سی و یکمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی ادلمن - Edelman

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : ادلمن – Edelman


۱۰ آژانس تبلیغاتی که در رتبه ۳۰ تا ۲۱ جای گرفته‌اند:

۳۰. چیل ورلدواید – Cheil Worldwide
دفتر مرکزی : سئول، کره جنوبی
درآمد سالیانه : ۸۵۹ میلیون دلار (تخمینی)

بزرگترین آژانس تبلیغاتی کره جنوبی که نسبت به نزدیکترین رقیب داخلی خود در کره جنوبی اندازه‌ای ۳ برابری دارد. این آژانس دارای ۵۳ شعبه در ۴۳ کشور جهان با ۶۲۰۰ کارمند در سرتاسر جهان است. این آژانس تبلیغاتی متعلق به گروه سامسونگ است و از مشتریان مطرح این آژانس می‌توان به آدیدادس، GE، کوکاکولا، لگو، مایکروسافت و شل اشاره کرد.

سی‌امین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی چیل ورلدواید - Cheil Worldwide

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : چیل ورلدواید – Cheil Worldwide


۲۹. آکزیوم – Acxiom
دفتر مرکزی : کانوی – آرکانزاس
درآمد سالیانه : ۸۷۳ میلیون دلار (تخمینی)

آکزیوم آژانسی است که به اندازه سایر آژانس‌های این لیست شناخته شده نیست اما آژانس بازاریابی مبتنی بر مردم غول خفته صنعت تبلیغات دنیاست. این آژانس برای بیش از ۴۵ سال است که با استفاده از تکنولوژی و داده به مشتریان و شرکای خود برای دستیابی به نتیجه کمک می کند. دفتر اصلی آکزیوم در کانوی آرکانزاس است اما این آژانس دفاتر دیگری در سرتاسر آمریکا، اروپا و آسیا دارد.بیست نهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی آکزیوم - Acxiom

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : آکزیوم – Acxiom


۲۸. زنیث – Zenith
دفتر مرکزی : لندن، انگلستان
درآمد سالیانه : ۸۷۴ میلیون دلار (تخمینی)

این آژانس متعلق به Publicis Media است. زنیث یک آژانس ROI (Return on Investment) با بیش از ۵۰۰۰ متخصص در ۹۵ مارکت مختلف. این آژانس در برنامه‌ریزی ارتباطات، رسانه، بهینه‌سازی ارزش، تکنولوژی، و آنالیز داده تخصص دارد. زنیث با شرکت‌هایی نظیر Aviva، 21st Century Fox، Mercedes و BMW همکاری داشته است.

بیست و هشتمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی زنیث - Zenith

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : زنیث – Zenith


۲۷. استارکُم – Starcom
دفتر مرکزی : شیکاگو، ایلینویز
درآمد سالیانه : ۹۲۸ میلیون دلار (تخمینی)

استارکُم یکی از مشهورترین آژانس‌های رسانه‌ای جهان است و عضوی از Publicis media است. آنها خود را شرکت تجربه بشر می‌نامند زیرا معتقدند علم شناخت مردم و تکنولوژی تجاربی خلق می‌کند که مردم عاشق آن هستند و برندها هم به آن نیاز دارند. استارکُم مورد اعتماد برندهای بزرگی نظیر Lionsgate، Lowe’s، Visa، Kraft Heinz، Wingstop و NBA است و با آنها سابقه همکاری داشته است.

بیست و هفتمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی استارکُم - Starcom

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : استارکُم – Starcom


۲۶. ام‌ای‌سی – MEC
دفتر مرکزی : لندن، انگلستان
درآمد سالیانه : ۱.۰۱ میلیارد دلار (تخمینی)

در بین بزرگترین آژانس‌های زیر مجموعه GroupM متعلق به WPP، این آژانس رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. ام‌ای‌سی یک آژانس رسانه‌ای پیشرو است که مشتریانی نظیر Vodafone، Netflix، Paramount Pictures، Marriott، Chanel، GE و Xerox را در کارنامه خود دارد. این آژانس بیش از ۵۰۰۰ متخصص با استعداد را در بیش از ۹۰ کشور در سرتاسر جهان در اختیار دارد. در سال ۲۰۱۷ ام‌ای‌سی و ماکسوس (شماره ۴۵ این لیست) باهم ادغام شدند و آژانس جدید با نام ویومیکر – WaveMaker شناخته می‌شود.

بیست و ششمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی ویومیکر - Wavemaker

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : ویومیکر – Wavemaker


۲۵. زاکسیس – Xaxis
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالیانه : ۱.۰۷ میلیارد دلار (تخمینی)

زاکسیس یک شرکت رسانه‌ای مبتنی بر نتیجه تحلیل‌های کامپیوتری است (The Outcome Media Company) ( برای مطالعه راجب این موضوع می تونید به کمپین لایو سر بزنید) که هوش مصنوعی پیشرفته را با داده و تخصص‌های اثبات شده در هم می آمیزد تا بتواند سرمایه‌گذاری‌های برنامه‌نویسی شده رسانه‌ای را بهینه کند. با ۱۸۰۰ متخصص برنامه نویسی، زاکسیس بیش از ۳۰۰۰ مشتری در ۴۷ مارکت مختلف در سرتاسر آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه، آمریکای لاتین و خاورمیانه دارد. این آژانس تبلیغاتی یکی از اعضا GroupM متعلق به  WPP است.

بیست و پنجمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی زاسیس - Xaxis

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : زاکسیس – Xaxis


۲۴. واندرمن – Wunderman
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالیانه : ۱.۱۲ میلیارد دلار (تخمینی)

واندرمن یک آژانس دیجیتال جهانی با شعار “خلاقانه رانده می‌شود، الهام گرفته از داده ها” است. این آژانس تبلیغاتی عضویی از گروه WPP است. واندرمن به عنوان پیشرو در عملیات‌های دیتابیس بازاریابی و استراتژی تعامل مشتری توسط Forrester نامگذاری شد به خاطر پروژه‌هایی که برای مشتریانی نظیر مایکروسافت، فیفا، Pantene و نستله انجام داده است.

بیست و چهارمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی واندرمن - Wunderman

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : واندرمن – Wunderman


۲۳. یانگ اند روبیکام – Young & Rubicam
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالیانه : ۱.۱۶ میلیارد دلار (تخمینی)

این آژانس تبلیغاتی که در سال ۱۹۲۳ تاسیس شد یک شرکت ارتباطات بازاریابی جهانی پیشرو است که عضوی از شبکه WPP است. این آژانس به عنوان یک آژانس بوتیک (Boutique Agency) جهانی عمل می کند که با ارتباط بینش‌های عمیق از نیازهای کسب و کارهای محلی و مصرف کنندگان آن ها را باهم مرتبط می سازد. لیست مشتریان آژانس تبلیغاتی Y&R شامل برندهایی نظیر RockeEd، Dell، Xerox، Burger King و Movistar می شود.

بیست و سومین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی یانگ اند روبیکام - Young & Rubicam

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : یانگ اند روبیکام – Young & Rubicam


۲۲. لئو برنت – Leo Burnett
دفتر مرکزی : شیکاگو، ایلینویز
درآمد سالیانه : ۱.۲ میلیارد دلار (تخمینی)

لئو برنت به واسطه قدمت و سابقه درخشانش در صنعت تبلیغات یکی از شناخته‌شده‌ترین و مشهورترین آژانس‌های تبلیغاتی در جهان است. این آژانس با شخصیت‌هایی (Mascots) که برای برندهای بزرگ طراحی کرده است به خوبی به یادها آورده می شود مثل Uncle Ben، the Jolly Green Giant، Tony the Tiger، the Pillsbury Dough-Boy و Marlboro Man. امروزه، لئو برنت به عنوان رهبر و پیشرو در صنعت تبلیغات شناخته می شود با ۸۵ شعبه، بیش از ۸۰۰۰ نفر کارمند و عضوی از مجموعه Publicis.

بیست و دومین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی لئو برنت - Leo Burnett
وبسایت این آژانس تبلیغاتی : لئو برنت – Leo Burnett


۲۱. کارات – Carat
دفتر مرکزی ‌: لندن، انگلستان
درآمد سالیانه : ۱.۲۶ میلیارد دلار (تخمینی)

کارات یک آژانس تمام خدمت خرید و برنامه‌ریزی رسانه است که در تلاش است تا برای مشتریان خواهان نوآوری امروزی رسانه را باز تعریف کند. این آژانس به صورت مداوم در بالاترین رتبه‌بندی جهانی ارزیابی کیفی RECMA قرار دارند. آنها در بیش از ۱۵۰ کشور با بیش از ۱۰۰۰۰ نفر کارمند به ارائه خدمات می‌پردازند. کارات همچنین به عنوان بزرگترین آژانس به لحاظ درآمد سالانه در شبکه Dentsu Aegis شناخته می‌شود.

بیست و یکمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی کارات - Carat

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : کارات – Carat


۱۰ آژانس تبلیغاتی که در رتبه ۲۰ تا ۱۱ جای گرفته‌اند:

۲۰. جی‌دبلیو‌تی – JWT
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالانه : ۱.۲۶ میلیارد دلار (تخمینی)

جی. والتر تامسون – J. Walter Thompson شناخته شده ترین آژانس تبلیغاتی دنیا است که با ارائه راه‌حل‌های خلاقانه‌ای که باعث خلق برندهای نام آشنا شده است بیش از ۱۵۰ سال که به فعالیت در صنعت تبلیغات می‌پردازد. یک آژانس جهانی واقعی؛ جی‌دبلیو‌تی دارای بیش از ۲۰۰ شعبه در ۹۰ کشور دنیا و نزدیک به ۱۰۰۰۰ نفر کارمند دارد. این آژانس تبلیغاتی مسئول تبلیغات برندهایی نظیر Church’s Chicken، U.S. Marine Corps، Subway و KPMG است.

بیستمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی جی‌دبلیو‌تی - JWT

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : جی‌دبلیو‌تی – JWT


۱۹. مدیاکام – Mediacom
دفتر مرکزی : نیویورک – نیویورک
درآمد سالانه : ۱.۲۹ میلیارد دلار (تخمینی)

مدیاکام یکی از بزرگترین شرکت‌های پیشرو در زمینه رسانه با بیش از ۷۰۰۰ کارمند در ۱۲۵ شعبه در ۱۰۰ کشور در سرتاسر دنیا است. آنها در اصل بازوی رسانه آژانس تبلیغاتی گری (مورد ۳۲ همین لیست – آژانس مورد علاقه نویسنده :دی) بودند اما از این آژانس جدا شدند و تمامی تمرکز خود را در بخش رسانه معطوف کردند. این آژانس با شرکت‌هایی نظیر Mars، P&G، AB InBev، GSK و Sony همکاری داشته است. مدیاکام بخشی از GroupM است و عضو WPP است.

نوزدهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی مدیاکام - Mediacom

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : مدیاکام – Mediacom


۱۸. او‌ام‌دی ورلدواید – OMD Worldwide
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالانه : ۱.۲۹ میلیارد دلار (تخمینی)

او‌ام‌دی ورلدواید یک آژانس رسانه جهانی است که همواره مورد تحسین نشریات مختلف قرار می‌گیرد. این آژانس در سال ۲۰۱۷ به عنوان شبکه رسانه سال در کن نام گرفت، شناخته شده به عنوان “ خلاق‌ترین آژانس رسانه” توسط Gunn Report در ۱۱ سال پیاپی و “ آژانس جهانی سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ “ توسط Adweek شناخته می‌شود. او‌ام‌دی ورلدواید عضو گروه Omnicom و دارای ۱۴۰ شعبه با بیش از ۱۱۰۰۰ نفر کارمند است.

هجدهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی او‌ام‌دی ورلدواید - OMD Worldwide

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : او‌ام‌دی ورلدواید – OMD Worldwide


۱۷. مایندشِیر – Mindshare
دفتر مرکزی : لندن،‌ انگلستان
درآمد سالیانه : ۱.۳ میلیارد دلار (تخمینی)

در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد. مایندشِیر یکی از بهترین آژانس‌های خرید و برنامه‌ریزی رسانه در جهان است. این آژانس بخشی از GroupM و عضو WPP است که دارای ۱۱۶ شعبه در ۸۶ کشور جهان در سرتاسر آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، اروپا، خاورمیانه و آسیا است. مایندشِیر به عنوان مسئول تبلیغات برندهایی نظیر Pandora Jewelry، TJX و Tyson Foods در حال فعالیت است.

هفدهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی مایندشِیر - Mindshare

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : مایندشِیر – Mindshare


۱۶. پابلیسیز ورلدواید – Publicis Worldwide
دفتر مرکزی : پاریس، فرانسه
درآمد سالیانه :‌ ۱.۳۹ میلیارد دلار (تخمینی)

پابلیسیز ورلدواید بزرگترین آژانس تبلیغاتی شبکه Publicis Groupe است. با شعباتی در بیش از ۸۰ کشور دنیا این آژانس پروژه‌های موفقی را برای برندهایی نظیر Cartier، Citi، Heinken، L’Oreal، Nestle و P&G انجام داده است.

شانزدهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی پابلیسیز ورلدواید - Publicis Worldwide

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : پابلیسیز ورلدواید – Publicis Worldwide


۱۵. مک‌کین – McCann
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالانه : ۱.۳۹ میلیارد دلار (تخمینی)

مک‌کین یک آژانس تبلیغاتی جهانی است که چندی از شناخته‌شده‌ترین و نمادین‌ترین کمپین‌های تبلیغاتی را در قرن اخیر خلق کرده است. از شعار کوکا کولا “I’d Like to Buy the World a Coke” تا شعار مسترکارت “Priceless”. مک‌کین به برندها کمک می کند تا با مصرف‌کنندگان در زندگی روزمره‌شان تعامل داشته باشند. این آژانس بخشی از Interpublic Group است و از مشتریان این آژانس می‌توان به برندهایی نظیر GM، Aldi، Cigna، Microsoft و Verizon اشاره کرد.

پانزدهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی مک‌کین - McCann

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : مک‌کین – McCann


۱۴. تی‌بی‌دبلیو‌ای ورلدواید – TBWA Worldwide
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالانه : ۱.۴ میلیارد دلار (تخمینی)

تی‌بی‌دبلیو‌ای یک شرکت تبلیغاتی جهانی است که از روشهای Disruption® برای گسترش ایده‌های تغییر دهنده کسب و کار و تعریف کننده فرهنگ برای برندها استفاده می‌کند. این آژانس جوانترین شبکه تبلیغات جهانی عضو گروه Omnicom است. تی‌بی‌دبلیو‌ای دارای ۱۱۳۰۰ کارمند در ۳۰۵ شعبه خود در ۹۸ کشور جهان است و به برند‌هایی نظیر Miller Lite، Airbnb، Accenture و GoDaddy خدمات ارائه ‌می‌دهد.

چهاردهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی تی‌بی‌دبلیو‌ای ورلدواید - TBWA Worldwide

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : تی‌بی‌دبلیو‌ای ورلدواید – TBWA Worldwide


۱۳. هاکوهودو – Hakuhodo
دفتر مرکزی : توکیو، ژاپن
درآمد سالانه : ۱.۵ میلیارد دلار (تخمینی)

هاکوهودو دومین آژانس بزرگ ژاپن بعد از دنتسو – Dentsu (مورد ۵ این لیست) است اما این آژانس تبلیغاتی قدیمی‌ترین در این کشور است. با بیش از ۱۲۰ سال تجربه تبلیغات و روابط عمومی (PR)، هاکوهودو با برندهایی نظیر Yahoo!، Lotte، Nissan و Tiffany & Co همکاری داشته است. هاکوهودو دارای شعباتی در ۱۷ کشور با بیش از ۳۰۰۰ کارمند شاغل در ژاپن و ۲۵۰۰ کارمند شاغل در سایر کشورها است.

سیزدهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی هاکوهودو - Hakuhodo

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : هاکوهودو – Hakuhodo


۱۲. هاواس – Havas
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالانه : ۱.۵ میلیارد دلار (تخمینی)

تا زمانیکه Vivendi یک کنسولگری رسانه‌های جمعی فرانسوی هاواس را در سال ۲۰۱۷ خرید، این آژانس یکی از بزرگترین آژانس‌های تبلیغاتی مستقل در جهان بود. دفتر مرکزی این آژانس در نیویورک واقع شده است،‌ این شبکه بیش از ۱۱۰۰۰ متخصص را در ۷۶ کشور دنیا گرد هم آورده است و بزرگترین واحد گروه هاواس است. در لیست مشتریان این آژانس می‌توان برندهایی نظیر Air France، Pernod Ricard، Lacoste، Jack Daniel’s، Ubisoft و IBM را مشاهده کرد.

دوازدهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی هاکوهودو - Hakuhodo

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : هاواس – Havas


۱۱. ساپینت‌رازورفیش – SapientRazorfish
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالانه : ۱.۶۷ میلیارد دلار (تخمینی)

ساپینت‌رازورفیش در سال ۲۰۱۶ زمانیکه Publicis Groupe، SapientNitro و Razorfish را باهم ادغام کرد، به وجود آمد. خلق نژاد جدیدی از آژانس های تبلیغاتی که اهرم‌های دیجیتال،‌ مارکتینگ، استراتژی و تکنولوژی را برای کمک به شرکایی که کسب و کارشان را بازتصویر می‌کنند استفاده می کند. آنها همچنین از مزیت‌های سایر آژانس‌های تبلیغاتی اکوسیستم تبلیغات مانند SecondStory، Emerging، Expriences، Campfire و The Community برای کمک هرچه بیشتر به مشتریانشان استفاده می‌کنند. ساپینت‌رازورفیش دارای بیش از ۱۲۰۰۰ نفر کارمند در ۷۰ شعبه در سرتاسر جهان است. این آژانس تبلیغاتی پس از ریبرندینگ کردن نام خود را به پابلیسیزساپینت – PublicisSapient تغییر داد.‌

یازدهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی پابلیسیزساپینت - PublicisSapient

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : پابلیسیزساپینت – PublicisSapient


۱۰ آژانس تبلیغاتی برتر دنیا بر اساس درآمد سالانه آنها:

۱۰. دی‌دی‌بی – DDB
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالیانه : ۱.۷ میلیارد دلار (تخمینی)

در سال ۱۹۴۹، بیل برنباخ، ند دویل و ماکسول دین دی‌دی‌بی غول تبلیغات را راه اندازی کردند. دی‌دی‌بی یکی از آژانس‌های تبلیغاتی مورد توجه است و این به دلیل دریافت جوایز و افتخارات مستمر این آژانس تبلیغاتی است. در حالیکه به نسبت سایر آژانس‌های بزرگ از امکانات کمتری برخوردار است، اما دی‌دی‌بی در حال همکاری با برندهای بزرگی نظیر Heineken، Ubisoft و Volkswagen و McDonald’s و Jeep است. دی‌دی‌بی بخشی از گروه Omnicom است.

دهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی ٖدی‌دی‌بی - DDB

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : دی‌دی‌بی – DDB


۹. بی‌بی‌دی‌او – BBDO
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالیانه : ۱.۸ میلیارد دلار (تخمینی)

بی‌بی‌دی‌او بزرگترین آژانس تبلیغاتی در میان ۳ آژانس تبلیغاتی بزرگ حاضر در رزومه کاری گروه Omnicom است. این آژانس تبلیغاتی به عنوان تاثیرگذارترین و دارای بیشترین میزان جوایز در دنیا شناخته می‌شود با ۱۵۰۰۰ کارمند در ۲۸۹ شعبه در ۸۱ کشور دنیا. شهرت داخلی بی‌بی‌دی‌او در آمریکا به خوبی مستند شده است اما شعبات بین‌المللی آنها در مارکت محلی خودشان نمونه‌های قدرتمندی در صنعت تبلیغات هستند. لیست مشتریان این آژانس تبلیغاتی شامل برندهای Macy’s، Visa، GE، Mountain Dew، Airbnb، Ebay، Samsung، HP و خیلی خیلی برندهای دیگر است.

نهمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی بی‌بی‌دی‌او - BBDO

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : بی‌بی‌دی‌او – BBDO


۸. بلوفوکس کامیونیکیشن گروپ – Bluefocus Communication Group
دفتر مرکزی : پکن، چین
درآمد سالیانه : ۱.۹ میلیارد دلار (تخمینی)

بلوفوکس یک آژانس بازاریابی و برندینگ چینی الاصل است که در سال ۱۹۹۶ بنیانگذاری شده است. این آژانس تبدیل به یک آژانس ۶۰۰۰ نفری با ۱۰۰ شعبه در ۱۰ کشور تبدیل شده است. بلوفوکس با شرکت‌های بین‌المللی نظیر Samsung، BMW، Lenovo، Tencent، P&G و Toshiba همکاری داشته است.

هشتمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی بلوفوکس کامیونیکیشن گروپ - Bluefocus Communication Group

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : بلوفوکس کامیونیکیشن گروپ – Bluefocus Communication Group


۷. اگیلوی – Ogilvy
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالیانه : ۲.۱۳ میلیارد دلار (تخمینی)

اگیلوی یکی از بزرگترین آژانس‌های تبلیغاتی در سرتاسر جهان است. در سال ۱۹۴۸ توسط دیوید اگیلوی بدون مشتری و با دو کارمند شروع به کار کرد. این آژانس امروز دارای ۴۵۰ شعبه در ۱۶۹ شهر است. اگیلوی بخشی از گروه WPP است و طیف گسترده‌ای از خدمات بازاریابی از جمله: تبلیغات، روابط عمومی، امور عمومی، برندینگ، بازاریابی خریدار، ارتباطات حوزه سلامت و دیجیتال مارکتینگ را ارائه می‌دهد. این غول تبلیغاتی آژانس تبلیغاتی مورد انتخاب برندهایی نظیر Nationwide، Motorola، KFC، Bacardi-Martini و Amazon بوده است.

هفتمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی اگیلوی - Ogilvy

وبسایت این آژانس تبلیغاتی :  اگیلوی – Ogilvy


۶. اپسیلون – Epsilon
دفتر مرکزی : ایروینگ، تگزاس
درآمد سالیانه : ۲.۲ میلیارد دلار (تخمینی)

برای بیش از ۴۰ سال، اپسیلون به برندها برای رشد کسب و کار آنها کمک کرده است. این شرکت تبلیغاتی جهانی بیش از ۸۰۰۰ نفر را در ۷۰ شعبه خود در سرتاسر جهان به خدمت گرفته است و یک شرکت تابعه از مجموعه Alliance Data Systems Corp است. این آژانس تبلیغاتی یک شرکت خدمات بازاریابی در ایجاد وفاداری در مشتریان است. اپسیلون در زمینه داده، بینش مشتری، وفاداری، ایمیل مارکتینگ، CRM و استراتژی دیجیتال تخصص دارد. موسسه AdAge این آژانس را به عنوان رتبه اول شبکه بازاریابی مستقیم و CRM، رتبه اول آژانس تبلیغاتی کشور آمریکا در همه زمینه‌ها و همچنین رتبه اول آژانس بازاریابی موبایلی کشور آمریکا معرفی کرده است.

ششمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی اپسیلون - Epsilon

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : اپسیلون – Epsilon


۵. دنتسو – Dentsu
دفتر مرکزی : توکیو، ژاپن
درآمد سالیانه : ۲.۳۸ میلیارد دلار (تخمینی)

دنتسو بزرگترین آژانس تبلیغاتی در ژاپن است. این آژانس طیف وسیعی از خدمات را در هشت دامنه مختلف از جمله بازاریابی، دیجیتال،‌ حوزه خلاق، تبلیغات، رسانه، محتوا، روابط عمومی و کسب و کار جهانی ارائه می‌دهد. دنتسو در سال ۱۹۰۱ بنیان گذاشته شد و با برندهای جهانی نظیر فیسبوک سابقه همکاری داشته است.
دنتسو بخشی از شبکه Dentsu Inc. Agency است و با همراهی گروه British-based Aegis امروزه به عنوان یک آژانس بزرگ آن را می‌شناسیم.

پنجمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی دنتسو - Dentsu

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : دنتسو – Dentsu


۴. دلویته دیجیتال – Deloitte Digital
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالیانه : ۲.۶ میلیارد دلار (تخمینی)

دلویته دیجیتال یک آژانس تبلیغاتی دیجیتال است که زیر مجموعه Deloitte Consulting umbrella است. تنها شش سال قدمت دارد. این آژانس دیجیتال تمامی مدل‌های سنتی آژانس ها را دگرگون ساخته است.
با توانایی تولید هرچیزی از استراتژی گرفته تا لجستیک به علاوه برندینگ و امنیت سایبری شرکت‌های بیشتری انتخاب می‌کنند تا با این آژانس چندوجهی همکاری داشته باشند. دلویته دیجیتال همواره در حال افزایش سطح توانایی‌های خود است و به همین منظور اقدام به خرید کسب‌و‌کارهایی نظیر یک فروشگاه خلاق سانفرانسیسکویی، Heat و Swedish agency Acne نموده است.

چهارمین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی دلویته دیجیتال - Deloitte Digital

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : دلویته دیجیتال – Deloitte Digital


۳. آی‌بی‌ام آی‌ایکس – IBM iX
دفتر مرکزی : آرمونک،‌ نیویورک
درآمد سالیانه : ۳ میلیارد دلار (تخمینی)

با بیش از ۱۵۰۰۰ کارمند و ۳۷ استودیو در سرتاسر دنیا، آی‌بی‌ام آی‌ایکس به عنوان شریک طراحی کسب‌و‌کار جهانی مشتریانش خدمات ارائه می‌دهد. این آژانس از اصول IBM Design Thinking برای ارائه ایده‌های مترقی نه فقط برای طراحی بلکه برای حل مشکلات تجاری استفاده می‌کند. آی‌بی‌ام آی‌ایکس مشتریانی نظیر Atlanta Falcons، Migros، Knorr، Purina، DWS و 1-800-Flowers در کارنامه خود دارد.

سومین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی آی‌بی‌ام آی‌ایکس - IBM iX

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : آی‌بی‌ام آی‌ایکس – IBM iX


۲. پی‌دبلیو‌سی دیجیتال سرویسز – PwC Digital Services
دفتر مرکزی : ساحل هالانداله، فلوریدا
درآمد سالیانه : ۳.۴ میلیارد دلار (تخمینی)

پی‌دبلیو‌سی دیجیتال سرویسز بازوی تبلیغاتی PricewaterhouseCoopers است، یک شرکت مشاوره چند ملیتی. با بیش از ۱۰۰۰۰ عضو در سرتاسر دنیا،‌ این آژانس دیجیتال خدماتی در زمینه‌های نوآوری، استراتژی، تجربه،‌ تکنولوژی، بینش‌ها و برندینگ ارائه می‌دهد.
موسسه AdAge پی‌دبلیو‌سی دیجیتال سرویسز را به عنوان یکی از بزرگترین آژانس‌های دیجیتال دنیا و بزرگترین آژانس بازاریابی موبایل در سال ۲۰۱۵ نامیده است.

دومین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی پی‌دبلیو‌سی دیجیتال سرویسز - PwC Digital Services

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : پی‌دبلیو‌سی دیجیتال سرویسز – PwC Digital Services


۱. اکسنچر اینتراکتیو – Accenture Interactive
دفتر مرکزی : نیویورک، نیویورک
درآمد سالیانه : ۴.۴ میلیارد دلار (تخمینی)

اکسنچر اینتراکتیو بزرگترین آژانس بر اساس درآمد سالیانه است با بیش از ۱۸۰۰۰ کارمند در ۴۰ شعبه در سرتاسر دنیا. این آژانس دیجیتال یکی از زیر مجموعه‌های شرکت مشاوره مدیریت Accenture است و حدود ۱۳ درصد از درآمد کل شرکت را تشکیل می‌دهد.
اکسنچر اینتراکتیو اخیرا با برند Maserati همکاری داشته است و استراتژی دیجیتال، تبلیغات، محتوا و برنامه‌نویسی را تماما در این پروژه بر عهده داشته است.

اولین آژانس تبلیغاتی برتر دنیا - آژانس تبلیغاتی اکسنچر اینتراکتیو - Accenture Interactive

وبسایت این آژانس تبلیغاتی : اکسنچر اینتراکتیو – Accenture Interactive


جمعبندی نگارنده:

به طور کل نقش هلدینگ‌ها و مجموعه‌ آژانس‌ها در صنعت تبلیغات دنیا کاملا به وضوح دیده می‌شود و در مقالاتی جداگانه به تشریح و معرفی هر یک از این هلدینگ‌های تبلیغاتی خواهم پرداخت اما به طور قطع می‌توان عنوان کرد که نقش تکنولوژی و تصمیم‌سازی‌های کامپیوتری در صنعت تبلیغات آینده‌ای بسیار روشن خواهند داشت. آژانس‌های تبلیغاتی وابسته به شرکت‌های تکنولوژی به راحتی به رقیبانی سرسخت برای آژانس‌های تبلیغاتی نام آشنا و قدیمی در صنعت تبلیغات بدل شده‌اند.

در آخر این نکته را باید ذکر کنم که درآمد‌های سالیانه آژانس‌های تبلیغاتی این لیست بر اساس اطلاعات مالی سال ۲۰۱۷ این آژانس‌ها تخمین زده شده‌اند به این دلیل که تنها اطلاعات مالی سال ۲۰۱۷ این آژانس‌ها در دسترس بود و قطعا با به روز شدن اطلاعات مالی سال ۲۰۱۸، این مقاله را به روز خواهم کرد.

۴ دیدگاه

 • مهربان گفت:

  بنده خودم در حوزه تبلیغات فعالیت میکنم اما تا به امروز در مورد این شرکت ها مطالعه نکرده بودم و در گوگل مطلبی پر از انرژی و با این اطلاعات ندیده بودم.شما قطعا در تبلیغات محقق،پرانرژی و دارای هدف و انگیزه هستید.از اینکه ادم هایی مثل شما هستند که با مطالبشون انرژی میدن و اطلاعات دراختیار میزارن مسرورم.🌺پیش به سوی بهترین ها در حوزه تبلیغات💪💪💪باز هم ممنون بابت مطالبتون🌹🌹

  • مصطفی شریفی گفت:

   بسیار ممنونم از انرژی شما و بسیار بیشتر خوشحال هستم که این محتوا برای شما مفید و کاربردی بوده 🙏🏻🌹😎

 • سعید طالبی گفت:

  چقدر جالب من حتی اسم بعضی از این آژانس‌های تبلیغاتی هم به گوشم نخورده بود تا به حال

  • مصطفی شریفی گفت:

   دقیقا من هم تا قبل از تحقیق و بررسی هر کدوم از این آژانس‌های تبلیغاتی اصلا از وجود بعضی‌هاشون خبر نداشتم و تازه بعد از این مقاله متوجه شدم تو دنیا چه خبره 😀

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.