مدلسازی ۳ بعدی و رندرینگ

کاربرد مدلسازی ۳ بعدی و رندرینگ

مدل سازی سه بعدی یا 3D Modeling به شبیه سازی یا طراحی یک مدل، فضا، تصویر و… در فضای سه بعدی می گویند. این عمل به کمک نرم افزار های گرافیکی کامپیوتری انجام می شود. این روند همچنین به شما اجازه می دهد تا قبل از ساخت و تولید یک پروژه، به شکل مجازی بررسی کنید و از جهات مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید. این ویژگی به یک تیم کمک می کند تا ایده های خود را به بهترین شکل به کارفرما نشان داده و او را از اهداف خود با خبر کند.

یک مدل سازی سه بعدی، به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

مدل سازی سه بعدی پیش از تولید : این نمونه از مدل سازی های دیجیتال، قبل از ساخت و تولید یک پروژه مثل ساختمان، طلا و یا قطعات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع مدل سازی ها به کارفرما یک دید بسیار عالی از نتیجه ی پروژه می دهد.

مدل سازی سه بعدی موازی پروژه : این نوع از مدل سازی ها در موازات یک پروژه و هم راستا با روال پروژه ساخته و استفاده می شوند. به طور مثال در یک پروژه برای دیدن بهتر جزئیات بخشی از پروژه از این نوع مدل سازی استفاده می شود.

مدل سازی سه بعدی پس از پروژه : این دسته از مدل سازی های سه بعدی، برای نشان دادن یک پروژه ی اتمام یافته استفاده می شود. همچنین نشان دادن بناهای تاریخی که امروزه آسیب دیده اند نیز در این دسته قرار می گیرند.

بعد از انجام مدل سازی، نوبت به رندرینگ آن می رسد. به عمل اضافه کردن اطلاعات مفصل و جزئی مثل جنس متریال و … و گرفتن یک خروجی کامل از مدل سازی اولیه را رندرینگ می گویند. بسته به تعداد و کیفیت جزئیات، پروسه رندرینگ می تواند بسیار طولانی شود.

تیم استودیو کانون رسابنیان ، در کنار سایر خدمات خود، مدل سازی سه بعدی و رندرینگ آن را نیز به کارفرمایان خود ارائه می دهد.