طراحی و رنگ آمیزی دیجیتال

دپارتمان:

آتلیه گرافیک

خدمات:

طراحی و رنگ آمیزی دیجیتال، طراحی دستی و …

طراحی و رنگ آمیزی دیجیتال یا به طور کلی، نقاشی دیجیتال ، یک سبک در تولید اثر هنری

طراحی و رنگ آمیزی دیجیتال یا به طور کلی، نقاشی دیجیتال، یک سبک در تولید اثر هنری است که در آن به جای استفاده از ابزار عادی نقاشی، از ابزار دیجیتالی و بهره گیری از تکنولوژی روز کمک می گیرد. در این روش با کم یک قلم دیجیتال و یک صفحه لمسی می توان به کمک نرم افزار های طراحی کامپیوتری، به خلق اثر پرداخت.

مزیت های طراحی و رنگ آمیزی دیجیتال

از مزیت های این روش طراحی نسبت به روش های سنتی ، استفاده همزمان و راحت از تمام تکنیک های نقاشی است. چرا که در نقاشی دستی، به تجهیزاتی بسیار متنوع احتیاج است. بوم یا کاغذ نقاشی، قلم مو ها مختلف و یا مداد های طراحی، رنگ های مختلف و متنوع و… از الزامات هر نقاشی دستی و سنتی ساده ای است. همچنین در شیوه ی قدیمی، به طور مثال درنقاشی رنگ روغن، به مدت زمانی طولانی برای کشیدن و سپس خشک شدن و آماده شدن نقاشی نیاز بود. اما امروزه با کم تکنولوژی ، در نقاشی و طراحی دیجیتال، این پروسه در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد. همچنین، با این شیوه شما تمام ابزار های نقاشی مورد نیاز را در یک نوار ابزار داشته و می توانید حتی از تکنیک های مختلف طراحی در کنار یکدیگر به راحتی استفاده کنید.

از سوی دیگر، تنوع و تغییر سبک در این روش بسیار بالاتر و راحت تر است. همچنین این نوع از طراحی ها، در صورت نیاز، می توانند بسیار به نقاشی های واقعی نزدیک و یا بنا به نیاز از آن بسیار دور باشند.

هزینه های بسیار پایین این نوع از نقاشی ها، آن ها را جایگزینی بسیار مناسب برای نقاشی سنتی، خصوصا در زمینه نقاشی و طراحی تجاری، می کند.

همچنین، یکی از دلایل استفاده از این روش برای طراحی و رنگ آمیزی را می توان محدودیت نرم افزار های طراحی در بیان برخی از احساسات دانست. چرا که شاید در تصویر سازی طراح دانش نقاشی بسیار بالایی نداشته باشد، اما در این روش طراح باید قدرت طراحی بسیار بالایی داشته باشد. چرا که در ذات، این روش با نقاشی دستی تفاوتی ندارد.